יום שני, 7 באוקטובר 2013

"זה יעבוד"? -כן, זה יעבוד!

אני ממשיך לקבל מיילים בנושא ביטול קנסות וחובות לביטוח לאומי.. אנשים שואלים שאלות בסגנון: מה הסיכויים ש-"זה יעבוד"?

ונראה לי שמשהו עדיין לא ברור...

כשזה עניין של אמונה באלוהים, או בסנטה קלאוס, זה ברור לכל מי שלא מאמין בהם, שמה שצריך לעשות זה לבקש הוכחות, עובדות שמוכיחות שהם קיימים. אם הם לא קיימים, אין מה לדבר על הוכחות שצריך לציית להם, וגם אם הם היו קיימים עדיין היה צריך להוכיח שחייבים לציית להם. אז אם מישהו היה אומר לך שאתה חייב לציית לאלוהים, אתה בטח היית דורש הוכחות.... וזה רק בגלל שאתה יודע שאין! נכון?

עכשיו, המצב עם כת מאמיני המדינה הוא בדיוק זהה. הם אומרים שאתה חייב לציית לחוקים של המדינה ולשלם לה. אני לא מאמין שהמדינה בכלל קיימת. אין הוכחות לטענה שהיא קיימת. זה דבר דימיוני לחלוטין. יש אנשים שמאמינים, והמדינה מתקיימת אך ורק בתוך הדימיון שלהם. לבקש הוכחות שהמדינה קיימת ושאתה חייב לה משהו, זה כל כך בסיסי כשאנחנו מתעסקים איתם...

אז מה פשר השאלה "האם זה יעבוד"? אתה מאמין שהמדינה קיימת או לא? אתה מאמין שאתה צריך לציית לאותם אנשים שמאמינים שהם המדינה, או לא? אני לא, ואני הייתי דורש לראות הוכחות, ובהוכחות אני מתכוון אך ורק לעדים בעלי ידע אישי ממקור ראשוני (ראיתי\שמעתי\נגעתי) ועובדות אמפיריות (מוחשיות\מציאותיות\מוצקות). דעות ודמיון או שמועות, להזכירכם, אינן מהוות הוכחות לשום דבר.

שוטר ראה אתכם בתוך המדינה? קדימה, שיוכיח.

פקיד בביטוח לאומי מודיע לכם שאתם חייבים כסף? שיוכיח.

אל תוותרו, עד שתראו את ההוכחות (שאין). תנו להם לוותר בעצמם. על האמת והמציאות, אסור, ואי אפשר להתפשר.

עם דתיים זה עובד, כאשר מבקשים מהם עובדות והוכחות, הם ניסוגים, הם אמנם לא מפסיקים להאמין בחבר הדימיוני שלהם, אבל הם לא ידרשו מכם להאמין ולציית -רק בגלל שהם אומרים- שהוא קיים. דתיים בד"כ יעזבו אתכם לנפשכם אם תדרשו הוכחות. סיבה אחת היא, שאין להם נשק או פטור מאחריות אישית לתוקפנות. הסיבה השניה היא, שאנשים כבר די משוכנעים שאם אין עובדות, אם אין הוכחות, לא צריך להאמין לזה, ולא משנה כמה הם ימשיכו להתווכח, זה לא יעבוד ולא ישכנע. אנשים כבר הבינו את הפרינציפ. אלוהים קיים? תוכיח! איך אתה יודע? אמא ואבא אמרו לך? זה לא הוכחה! אתה אומר שאני צריך ללמוד 4 שנים בישיבה בשביל להבין את זה? בסדר, תאמין לזה אתה, אני לא קונה את זה!