יום ראשון, 27 באוקטובר 2013

שאלות ותשובות: איך עושים את זה, במה זה כרוך וכמה זה יעלה לי?

רציתי לדעת מספר דברים. במדינה שלנו יש גוף שמחוקק חוקים. עכשיו אם הוא מחוקק חוק והאזרח עובר על החוק לדוגמה לנסוע במהירות מופרזת לא הגיוני שיהיה עונש על זה?

השאלה שלך טעונה, כלומר, היא מכילה המון הנחות שגויות. הם, הבירוקרטים, לא יכולים להוכיח ש:

1. המדינה קיימת
2. שאתה נמצא בתוך המדינה
3. שאתה אזרח
4. שיש להם סמכות
5. שהחוקים חלים לגביך, כלומר, שאתה חייב לציית להם

הסיבה שהם לא יכולים להוכיח את זה היא שאף אחד לא יכול להוכיח את זה. וזו לא איזה התחכמות, שגיאה, חור בחוק או גליצ' במערכת שניתן לתקן על ידי שינוי החוק. הגליצ' הוא אצלך, שהאמנת להונאה שלהם כל הזמן הזה, וזה משהו שאתה יכול לתקן. הם בסה"כ אנשים - וכמו שזה לא היגיוני שאתה תקבע להם חוקים, זה לא היגיוני שהם יקבעו לך.

ואם אין הוכחה, ראיות או עובדות כלשהן, אי אפשר לומר שזו האמת. הכל עניין של אמונה ורצון להאמין.

אוקי, ראיתי את הסרטו שלך בקשר לתשלום ארנונה. מה קורה אם באמת לא משלמים? יפעלו נגדך הוצאה לפועל וכל זה.. נכון שזה בכפייה אבל עדיין, מה אפשר לעשות בקשר לזה?

ש דרך לנתב את העניין לבית משפט, עוד לפני שזה מגיע להוצל"פ. לא פשוט ועוד לא עשיתי את זה, ויש הרבה דברים שעוד לא ניסיתי, מה שחשוב זה לבחור את הקרבות שלך, כמו שאומרים באנגלית... להלחם על מה שכדאי, כלומר, אתה לא רוצה לתת להם לפתוח כנגדך כמה משפטים בו זמנית על כל מני עניינים, על ההתחלה.

רצוי להתחיל ללמוד ולהתאמן על דברים קטנים. כמו למשל קנסות חניה, או קנסות תעבורה זניחים. התהליך המשפטי מאוד דומה בין עם חנית בכחול לבן או חלילה רצחת מישהו, ככה שאתה יכול לרכוש נסיון רלוונטי לכל דבר על ידי התאמנות במאבק על קנס של 100 ש"ח.

מה הכוונה בעצם שאתה אומר ״אם הייתי במדינה באותו זמן״ או ״האם הייתה להם סמכות״? אני מדבר בקשר לקנסות כרגע.

הבירוקרטים משתמשים במושג "מדינה" בצורה שמשתמעת לכמה פנים, ומחליפים את המשמעות איך ומתי שנוח להם. פעם אחת המדינה היא מקום פיזי, ופעם אחרת היא גוף פוליטי. אין בזה שום היגיון, אבל הם יגידו "אתה נמצא בתוך המדינה, אז החוקים של המדינה חלים לגביך!" משמעות שלישית למושג מדינה מופיעה כאשר הם אומרים שאתה צריך לשלם למדינה. אז, הם מתכוונים לעצמם...

האמת היא, שכאשר "המדינה" תובעת אותך, אין באמת שום הוכחה שהעו"ד שמייצג את "המדינה" מייצג מישהו מלבד את עצמו.

וסמכות, זו מילה שמשמעותה היא תפישה, שליטה.. הם מאמינים שיש להם סמכות, והם גם יגידו לך שיש להם סמכות. וזה כמובן סותר לחלוטין את הרעיון שיש לך זכויות אדם בסיסיות. זה מופיע בכמה מקרים, אחד זה כאשר לשוטר "יש סמכות" לעצור אותך, ופעם אחרת זה כאשר לבית המשפט "יש סמכות" להכריח אותך להשתתף במשפט. אפילו לפי האמונה שלהם, הסמכות לא קיימת, מאחר שלפי מגילת העצמאות, המטרה של המדינה היא להגן ולשמור על זכויות הפרט. סמכות קמה כאשר אתה פגעת במישהו, והם תופסים אותך במטרה לתקן את הנזק. הם יגידו לך שיש להם סמכות, לבית המשפט, אבל זה בלתי אפשרי להוכיח את זה. גם בגלל שכאשר אין קורבן ונזק, לפי החוק והדין, אין סמכות, וגם בגלל שאין עובדות אמפיריות, ממשיות, מוצקות, לטענה הזו.

כמו שאתה יכול עכשיו לראות, התהליך הראשוני הוא החזרה בשאלה מהאמונה בדת המדינה, ניתוק קשרים ישנים ולא היגיוניים בתוך המוח שלך. זה לא דבר קל, יש הרבה שטיפת מוח שצריך להפטר ממנה, ולכן זה דורש למידה, תרגול והכנה.

קיבלתי ביום שישי דוח על זה שחסמתי חניית נכים (בתכלס לא חסמתי שום חנייה והייתי ברכב) השוטר נתן לי דוח רק בגלל שעניתי לו ואמרתי לו שאני לא חוסם. השאלה שלי היא כזאת: מה אני הולך להגיד בבית משפט, בצורה כזאת שאם אני אומר להם את כל הקטע של הסמכות, ואם הייתי במדינה וכל זה.. ושהם פשוט לא יענו לי ויגידו לי שכן הייתה להם סמכות וכן הייתי במדינה. הם יכולים להגיד לי שאתה חיי במדינה הזאת ולמדינה יש חוקים, חוקים שאתה חייב לציית להם ואם לא תציית אז יהיה לך רע.

קודם כל, אתה צריך להבין שהמאמץ שכרוך בזה גדול יותר מעלות הקנס. זה כולל למידה של כל התהליך המשפטי בירוקרטי, למידה של השיטה שלנו, המון טלפונים והתכתבויות, עמידה בלוח זמנים, הגשת בקשות בבית המשפט, תרגול והכנה למשחק המוחות שלהם.. אם אתה תעשה את זה, זה לא בשביל לחסוך 250 ש"ח פעם אחת.

בגדול, אם אתה לא מלומד בעניין, ולא שיחררת את השטיפת מוח, אתה חי לפי מה שהתעמולה מספרת... ששופט הוא סוג של אלוהים קטן, שכל מה שהוא אומר זה מילה בסלע, המילה האחרונה, שמותר לו להגיד מה שבא לו וזו תהיה מבחינתם האמת.

אבל.. יש שאלות פשוטות ותמימות, שיגרמו לשופט לסתור את עצמו. יש לנו רשימת שאלות, 300 בערך, שאותן אתה צריך ללמוד היטב, להתכונן לשאול אותן תחת לחץ, וזה לא קל לקיים דיון תחת לחץ ואיומים. לכן זה דורש אימון, ונכונות להפסיד לפעמים עד שזה ממש נתפס אצלך בראש, שלא יוכלו לבלבל אותך.

הנקודה היא לבוא ממקום תמים ומנומס, ולשאול שאלות בסיסיות, היגיוניות, שמוכיחות שהם מריצים עליך הונאה. ובוא אני אתן לך טעימה קטנה, לשאלה שלך... לשופט אסור להרים את נטל ההוכחה בעבור התביעה, ללא תשתית ראייתית. זה התובע שצריך להוכיח את ההאשמות שלו. השופט לא יכול להניח שאתה אשם על סמך ידע אישי, שגם ככה אין לו, כי לך יש את הזכות להתעמת ולשאול שאלות כל עד שמשמש כנגדך, והשופט לא נמצא על דוכן העדים. כל מה שאתה צריך לעשות זה לומר ולהזכיר, שלתובע אין עדים ועובדות שמוכיחות שאתה היית במדינה, ושאתה חייב לציית לחוק. אם השופט חורג מגבולות התפקיד שלו, זו עילה טובה לבקש לפסול אותו.

השיטה שלנו כוללת רשימת שאלות שנוסחו בקפידה ונועדו לדאוג שאתה לא תפלוט דברים שגויים שעלולים להפיל אותך. אלו שאלות הגיוניות, רלוונטיות, ששופכות אור גדול על הרמאות שלהם. יש לנו גם בקשות לביטול וגילוי ראיות, שבנוסף לטיעונים שלנו כוללות גם ציטוטים מהחוק והדין הישראלי, שמראות שלבית המשפט חסרה סמכות כאשר אין נזק וקורבן, ועוד עניינים.

אז אם אתה מעוניין לצאת להרפתקאות בארץ החוק, תהיה מוכן לדרך שבהתחלה תעלה לך קצת זמן וכסף, אבל לאחר שתתרגל אותה, זה יהיה קל ומהיר בעתיד, ואתה תהיה מיומן בהתמודדות עם מתקפות בירוקרטיות חמורות ככל שיהיו. חלילה, שלא יהיו. ההשקעה תשתלם בעתיד, שכן, לעולם לא תצטרך עו"ד. ושאני אומר כסף, אני מדבר גם על השקעה בערכת ההדרכה והבקשות בימ"ש שלנו, גם בייעוץ, וגם נכונות להפסיד כמה משפטים קטנים בדרך אל ההפנמה של השיטה. אני אישית השקעתי 5 שנים בלימוד ופענוח השיטה, תרגומה לעברית ולמערכת הישראלית, שילמתי לא מעט בכלל למארק סטיבנס עבור ייעוץ תוך כדי, ואני עדיין תורם לו לא מעט כל חודש בשביל לתמוך במאבק, וגם הפסדתי כמה פעמים על טעויות בדרך, שכן, זה לא פשוט להחליף את צורת החשיבה שלך. זה יותר קשה מלהיות שחקן בקולנוע או תיאטרון, כי בתיאטרון השחקן שמשחק איתך לא מנסה כל הזמן לבלבל אותך בשורות שאתה אמור להקריא.

אז שוב, אם תחשב את הכדאיות פה, תראה שהמסמכים שלנו והייעוץ לא יעלה יותר מעלות טיפול של עו"ד במקרה פשוט אחד, ולעומת עו"ד, אצלנו זו השקעה חד פעמית. אנחנו לא עושים את העבודה בשבילך, אתה לומד, ואח"כ אתה יכול להגן על עצמך לכל החיים. ואתה יכול גם ללמד חברים איך להגן על עצמם. זה יעלה לך קצת כסף, והרבה זמן תרגול. ומעבר לתמורה האישית, זו תרומה למאבק של כולנו. התשלום מאפשר את הפעילות שלנו וההשתתפות שלך במחקר השחיתות המשפטית מחזקת את כל מי שמשתתף, ועוזרת לחשוף פושעים.

במה זה כרוך? האם יש טופס שאני יכול לשלוח להם ואני מציג בו שאלות או שאני חייב להיות במשפט?

אתה תבסס המון עניינים ועובדות בכתב, אבל הייצוג העצמי לא פועל אם אתה לא מגיע למשפט. כן, זה חוויה מפחידה, אבל אם אתה מגיע מוכן ורגוע, אתה תלמד מהתהליך וגם מהדרך בה אתה מגיב לפחד.

אתה יכול להגיע למשפט בגישה של: "יש לי רק כמה שאלות...." -ותוכל להפסיק לשאול בכל שלב. אתה לא הולך להרגיז את השופט יותר ממה שאתה מוכן ומעוניין (שאני הולך, אני הולך להרגיז אותו בכוונה, כי אני יודע איך להביא אותו לגבול הדק שבין התקף לב ולבין לזרוק אותי לכלא). אבל זה לא שעניינים אמורים ככה לצאת מידי השליטה שלך, הם מעוניינים שתפסיד במשפט, ושזה יראה משפט הוגן, לא משהו מפלצתי כמו שימוע לא הוגן. ההצגה שלהם חשובה להם. הם חייבים שזה יראה הוגן. זו החולשה שלהם, וזה הכוח שלך.