יום שלישי, 10 בדצמבר 2013

בני אדם לא צריכים אזרחות, הם צריכים שוויון.

אנחנו צריכים שוויון, וממשלה לעולם לא תייצר שוויון. בני אדם לא צריכים רשות בשבילל להיוולד, לחיות, לעבוד, לאהוב או בכל דרך שהיא להיות שותפים בחברה ולהרוויח ממנה. מדינה ואזרחות הם רעיונות שגויים שאומרים שאנחנו צריכים להמשיך להיות כבולים בהסכמים שנחתמו על-ידי אנשים שכבר מזמן מתו.


אי אפשר להשיג שוויון על-ידי קבלה של בסיס בלתי-שוויוני, הנחה שיש אנשים שהם "המדינה", שיש אנשים שהם "אזרחים" ושיש אנשים שהם זרים. הקבוצה שקוראת לעצמה "המדינה" (פוליטיקאים ומשרתיהם) משתמשת בטקטיקה שנקראת "הפרד ומשול". הם מפרידים אותנו משאר האנשים בעולם, הם מספקים לנו שירותים שאנחנו משלמים עליהם, בין אם אנחנו רוצים את השירותים האלו או לא, הם מונעים מאיתנו לבחור ולקבל את השירותים ממישהו אחר, הם דורשים שנבקש מהם אישור לצאת מהכלוב שהם בנו לנו, אישור לחזור בחזרה, אישור לעבוד ואישור להחזיק ברכוש פרטי. בהרבה מהמקרים האישור הזה עולה לנו המון כסף, ובלא מעט מקרים הם לא נותנים אותו ושומרים לעצמם את הזכות הבלעדית לספק שירותים מסויימים.

אלו המעטים שכבר רואים את התמונה המלאה, מואשמים שבעצמם בכך שהם רוצים "ליצור פילוג", שהם משתפים פעולה עם הרשע שרוצה להפריד ולמשול בנו. הרעיון שמישהו רוצה לצאת מהכלוב, או שלא יהיה כלוב, מכעיסה את רוב החיות בכלוב. העובדה שאנחנו מהווים קבוצה שלא בחרה לחיות ביחד, אלא נבחר עבורה, כמו חיות שהוכנסו יחד לכלוב, לא נרשמת במוחם של אלו שרוצים אחדות ושוויון בין החיות שבכלוב. אם הרפתן שהכניס אותנו לכלוב ביחד היה רק מייצר בינינו שוויון, הכל היה טוב... אחרי כל כך הרבה שנים, דורות בכלוב, החיות כבר מעדיפות את הכלוב על החופש. הכלוב מעניק בטחון, מגישים בו אוכל, מנקים אותו, יש תאורה יש תשתיות... לפעמים זה נראה כאילו החיות כבר שכחו שהיו חיים לפני שהיה כלוב.

הדבר העצוב הוא, שרוב האנשים לא רואים שאין באמת שום כלוב. יש אנשים, יש להם אישיות, שמות, רכוש פרטי, יחסים בינאישיים ודעות משלהם. הכלוב הוא בסה"כ דימיוני. אין רפתן ופרות, כולנו אנשים, שתי רגליים, ידיים, עיניים... לכולנו שפה משותפת, היגיון ומציאות משותפת. הדבר היחיד שמפריד אותנו מהחופש שלנו זה בסה"כ אנשים. אנשים שמאמינים שיש כלוב, שצריך להיות כלוב או שהם הכלוב. לקחו בנאדם ואמרו לו "פה יש גבול!". אל תתן לאנשים לפרוץ את הגבול -אז הוא עומד שם ומוכן להרוג את מי שינסה לעבור. מי שינסה ליבא מוצרים ללא אישור, ללא תשלום גבוה עבור האישור ועבור הסחורה שהוא מעביר. אם אתה רוצה לפתוח חנות ולייבא מוצרים איכותיים ממקום אחר, אתה חייב אישור. אם אתה רוצה להעסיק עובדים שנמצאים במקום אחר, אתה צריך אישור, שלרוב לא ינתן. מה המטרה של הכלוב הזה? להגן עלינו? אני חושב שלא. מבלי להיכנס לפוליטיקה של אנרכיה, מלחמות, בטחון וכו' - העובדות מראות שאין כל הצדק כלשהו ואין כל הוכחה שמישהו צריך לשלם מכס, מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאות... אוי, מס בריאות, תעשו לי טובה, בריאות זה טוב עבורי אני יודע, אבל עד לאן נגיע? האם מחר תכריחו אותי לאכול תפוח ובננה בגלל שזה בריא? ומה אם לנשום? לנשום זה בריא!

רוב האנשים מאמינים שהמטרה של הממשלה היא "להגן על הזכות שלנו לחיים, חופש, רכוש פרטי ואושר", אך האמת היא שונה לגמרי. המטרה האמיתית של הממשלה היא לאפשר לאלו שבשלטון חיים נוחים על חשבון כולנו. כל השאר זה רק הסיפור שמאפשר לזה לקרות. כל עוד שאנשים לא מבינים את זה, אי אפשר לעזור להם.

הכמיהה לשוויון היא השאיפה שלכולם יהיה טוב. בעיקר לנו. אבל שוויון לא יתכן כאשר אנחנו מתחילים מלייצר מצב הכי לא שוויוני שיש, ומשם מנסים לטייח עם שכבה של חומר שווויוני, הנחות מס, קנסות, הגבלים ותשלומי רווחה. שוויון בשבילי זה להבין שאני לא שונה ממך. שאני לא יכול לכפות עליך לשלם לי רק בגלל שאני צריך את הכסף. לשנינו יש רגשות, חיים, שמחה וצער. שאתה לא צריך אישור ממני לכלום, ואני לא צריך אישור ממך לכלום. כל היחסים בין בני אדם צריכים להיות מתוך הסכמה ורצון חופשי. אין שום היגיון לאפשר לבנאדם אחד לכפות על השני לשלם לו, אפילו אם זה בטענה שזה בעבור הגנה ושוויון. אתה לא יכול להרוס את השוויון בשביל לשמור עליו.