יום חמישי, 12 בדצמבר 2013

לא, זה ממש לא טפשי לבקש ראיות לסמכות משוטר!

אחד הדברים שאני לא מוכן לשמוע, זה פחדנים שמטיפים לכניעות וכפיפות לממסד. למשל, כשאתה מספר לחברים המדינאים שלך שאין באמת חובה מעל אף אחד לציית לחוק, והם עונים ש-"זה טפשי לבקש משוטר ראיות שאתה חייב לציית לחוק... זה נכון שאין ראיות, אבל אם לא תציית אז תענש...". זה ממש לא טפשי להביך את השוטר ולחשוף את הטמטום והצייתנות העיוורת שלו. לומר שזה טפשי לשאול שוטר על ראיות זה לתת לגיטימציה מרצון חופשי למעשי האיוולת של המשטרה. זו פחדנות גדולה!השוטר שאומר שאתה חייב לציית לחוק, לא הולך לומר ש-"זה טפשי.. אין ראיות... אי אפשר להוכיח שזה נכון" כי אז כל העמדה שלו נופלת לפח, וכל מה שנשאר לו לומר זה "תציית בגלל שאני רוצה שתציית. בגלל שאני מאיים עליך.".

השוטר רוצה להיראות הגון, ישר, וטוב לב בעיקר. הוא לא רוצה להישמע כמו אדון לעבדים או להישמע לגמרי כמו טרוריסט. לכן הוא תמיד ישתמש בכשלים לוגיים כמו היגיון מעגלי, בשם הרצינות, אין לי זמן לזה וכו' וכו'. יש לו זמן לעצור אותך אבל אין לו זמן להוכיח שהוא צודק.. נו באמת! אם התעמולה והאשליה לא הייתה חשובה למערכת, לא היו מנסים לשכנע אותך שאנשים טובים מצייתים לחוק. שהחוק שומר עלינו ולכן אנחנו חייבים לשמור עליו. לא היו מכסים את זה בכל כך הרבה תעמולה, אם פשוט היה אפשר לאיים על כולם, כל הזמן. אבל אי אפשר לעבוד על כולם, כל הזמן, ולכן יש את התעמולה והאשליה הזו.

זה רק החבר המתנשא והמטומטם שלך שיכול להגיד "אין ראיות, אבל אם לא תציית...".. השוטר לא. והחבר המטומטם והפחדן שלך יודע את זה, אבל הוא מפחד אפילו לצייץ מול השוטר, ומפחד שהחברים שלו יצחקו עליו כמו שהוא מנסה לצחוק עליך. הוא מנסה להוציא אותך טיפש, אבל הוא יודע ששוטר לא יכול להגיד "אין ראיות, אבל אם לא תציית אז תענש". החבר הפחדן שלך שאומר לך שזה טפשי לשאול על ראיות שאין, הוא, צריך להעריץ אותך על האומץ שיש לך לשאול את השאלה הזו ממי שלובש מדים ומנסה לדכא ולהפחיד אותנו.וזו בדיוק הסיבה מדוע אף אחד לא צריך חברים מדינאים. הם כל הזמן עסוקים בלנסות להדביק את כולם בפחדנות ובחוסר הבטחון העצמי שלהם. אין להם את האומץ להגיד "אני לא ילד קטן, אני יכול להבין". לא לך, לשוטר אין להם אומץ להגיד את זה. כשהשוטר מגיע, הם מתנהגים כמו ילדים קטנים. אבל לך, הם אומרים שהם מבינים את זה, ושזה טפשי לא להפוך לילד קטן כששוטר מגיע.

ישנו הבדל עצום בין ציות לצורך שימור-עצמי, דבר שלרוב נחוץ והיגיוני, לבין כניעה מוחלטת מתוך תחושת חוסר אונים שכזו. פחד לחשוף את האמת. לעזור לשוטרים להסתיר את האמת אפילו מעצמם זה דבר פטאתי ובלתי שפוי לעשות.

למרות שאנחנו יודעים שבירוקרטים הם פסיכופתים רמאים, כדאי לנו ללכת ולחשוף אותם. זה חשוב להם מאוד שמה שהם עושים יראה טוב. ברגע שכבר לא יהיה איכפת להם איך מה שהם עושים נראה לכולנו, זה יהיה קל מאוד להפטר מהם.