יום ראשון, 15 בדצמבר 2013

לעולם אל תרים יד על אישה אפס שכמותך!

לעולם אל תרים יד על אישה אפס שכמותך אפילו אם היא זו שהתחילה להכות אותך. אישה היא דבר חשוב ואתה סתם עוד גבר.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4464158,00.html
"יכול לקרות לך? מתחבא איפשהו בתוכך? יודע מה, אל תענה.
פשוט תקשיב לעוד גבר אחד שהיה בטוח שהוא לעולם לא ירים יד"


מגזין בלייזר ו-ynet מביאים לנו עוד שטיפת מוח פמיניסטית, והפעם מפיו של mangina שמתוודה ומספר על הפעם שהוא הוריד לאישה סטירה. מה שהוא רוצה להסביר לנו, זה שכל גבר יכול להיות כמוהו. כלומר שהוא לא שונה מאיתנו, ושזו אחריות של כולנו להתבייש בעצמנו, בין אם אנחנו מכים נשים או לא. ושבשום פנים ואופן, אסור להכות נשים.

מדוע האבחנה הסקסיסטית הזו בין אישה לגבר? מדוע לא פשוט לומר "אסור להכות אנשים"? כי השטיפת מוח באה לצייר לנו את המין הגברי בתור המכה והאלים היחיד או לפחות העיקרי. כאילו המקרה שלו משליך על כולנו. כאילו שאין שום בעייה שכיחה בחברה של נשים שמכות גברים. לדעתי, הבעייה של אלימות מצד נשים כנגד גברים, נפוצה בהרבה יותר, אך גברים מתביישים, סולחים, מבליגים ואפילו אם הם יתלוננו, אף אחד לא יקח אותם ברצינות, אף אחד לא יעניש אישה על כך שהיא נתנה סטירה לגבר. הוא בטח התחצף וזה היה מגיע לו!

הסיפור שלו הוא סיפור נדוש של גבר שיוצא עם בחורה פסיכית ונצלנית שמרגיזה ומקניטה אותו בנוסף לכל. אבל זה בסדר כמובן, כי אנחנו מדברים רק על הדברים הרעים שהוא עשה, בגלל שהוא גבר. לא בגלל שום סיבה אחרת.

ושימו לב לפנינה הזו מתוך הכתבה: "נסענו למיון, כששאלו מה קרה, אמרה שהיא הרביצה לי בצחוק עד שנמאס לי ודחפתי אותה מהספה קצת יותר מדי בכוח. היא צחקה, האחות צחקה איתה." -כי בחברה שלנו זה בסדר להרביץ לגבר "בצחוק". זה אפילו הצחיק את האחות במיון.

"בשבוע שאחר כך אכלתי סרטים שהנה כל רגע המשטרה תיכנס לחנות ויעצרו אותי מול הלקוחות והמשפחה, והבושה שלי תכתים את כולם. הרגע הזה לא הגיע. היא לא התלוננה במשטרה וגם לא גילתה לאף אחד, אפילו לא לאחיות שלה." -משומה, אני לא יכול לדמיין אישה אוכלת סרטים מפחד שהמשטרה תרדוף אחריה בגלל שהיא סתרה לגבר. הדימיון שלי פולט החוצה מחשבה כזו. למרות שכמו שציינתי, אני ממש בטוח שאת רוב הסתירות נשים מחלקות.

אני מציע שנתחיל לזרוק נשים לכלא כשהן סותרות לגבר, מטרידות אותו בכל צורה או דרך, או שנפסיק פשוט לשלוח גברים לכלא. אולי גברים גם צריכים אפליה מתקנת בנושא הזה... איפה הפמיניזם והשוויון שלו איפה? אהה.... שוויון זה רק איפה שמשתלם ונוח לנשים. ברור. כשהיחס השוויוני הופך למעמסה וקוץ בתחת, עושים הבדלה ענקית בין גברים לנשים! אל תרים יד על אישה! (זה בסדר להרים יד על גבר)וקצת על המציאות של אלימות כנגד גברים