יום שלישי, 24 בדצמבר 2013

אין פשעים ללא קורבן!

אי תשלום ארנונה, עישון מריחואנה, נהיגה ללא חגורה או פשוט לא לשלוח לבירוקרט דף\טופס מסויים כאשר הוא מבקש שנשלח (דווח מס)...

אם אני הייתי מצביע על מישהו, ואומר לכולם שהוא ביצע פשע, נניח גניבה או רצח, והמישהו הזה היה נכנס לכלא ל-3 או 20 שנים... ואז, היה מתברר ששיקרתי, שפשוט רציתי מהסיבות שלי, שהוא יכנס לכלא... איזה עונש אתם חושבים שהיה מגיע לי? טוב, ומה אם זה לא רק הרצון שלי אלא שאני ועוד כמה חברים החלטנו ביחד שאנחנו רוצים שהחברה תתיחס למישהו כאילו שהוא ביצע פשע, נניח אנס מישהי, שלעולם לא הייתה קיימת.. זה היה בסדר? אם אני ועוד 5 חברים הכנסנו פתקים לקופסה ושם כתבנו את הרצונות שלנו, ויצא שרובנו רוצים שאדם X יחשב כמי שביצע אונס או רצח ויענש, האם זה פחות חמור מאשר מצב בו רק אני לבד בחרתי להעליל עלילה על מישהו, לספר על פשע שלעולם לא קרה?


אהה.. לפני שניכנס לעניין של הדמוקרטיה ונגיד שהחוק הוא יותר מאשר הבחירה של 3 או 5 אנשים, אני רוצה להפנות אתכם לקטע שהופיע בבלוג לפני כשלושה חודשים: "לנפץ אשליה פוליטית: החוק משקף את רצון העם. (שלושים שניות על האשליה שהאנשים בוחרים את החוק)"

עכשיו אנחנו מבינים, שחוקים יכולים להיות הרצון של 5% מהעם ולא יותר. קחו למשל את הבחירות האחרונות לעיריית תל-אביב, שם לא-הצביעו כ-78.3% מהתושבים. חולדאי זכה בקצת יותר ממחצית הקולות של אלו שכן הצביעו. תעשו את החישוב בעצמכם כמה תמיכה יש לפקודת העיריות עכשיו. האם זה מונע מפקחי העירייה לפזר מכתבי כופר לכל מי שחונה בחניה שהם סימנו בצבע אדום או כחול? ברור שלא. הם מקבלים כסף, ורק ממלאים פקודות.

ומה אם היינו חיים בתקופה בה אנשים עדיין מאמינים במכשפות ושדים? אם אני הייתי מצביע על מישהי ואומר שהיא מכשפה, האם זה היה פחות גרוע מבחינה מוסרית מאשר אם הייתי מצביע עליה ואומר שהיא גנבת או רוצחת? מה שמשנה פה זה התוצאה הצפויה והרצויה. המטרה של פשעים ללא קורבן היא שהחברה תתיחס לנאשמים כאל אנשים שביצעו פשע, עם כל מה שזה אומר.

מסיבה שכנראה לעולם לא תהיה לי ברורה, כאשר אנשים שקוראים לעצמם "המדינה" או "הממשלה" מבצעים פשעים שכאלה, אנשים קוראים לזה "טעות" שיש לתקן. אין אשמים, אין אחריות אישית לאף אחד מהמעורבים, מאות אלפים של קורבנות שהואשמו בפשעים שלעולם לא קרו -לא יפוצו.

אני אישית חושב שכאשר אדם מעליל על אדם אחר פשע שלא קרה, הראוי הוא שהוא יקבל את אותו העונש שהיה מקבל זה שהוא העליל עליו. אם מישהו האשים אותי ברצח, הוא צריך לשבת על רצח כמו כל מי שנתפס עם כוונה לרצוח ונעצר.

אז מה הפואנטה שלי פה? שצריך לדרוש פיצוי? זה בלתי אפשרי! אין שום סיכוי בעולם שינתן פיצוי ראוי לכל אלו שנפגעו ממעללי השווא של הממשלה על פשעים שלא קרו מעולם. הם עשו כזה נזק, שכבר אי אפשר יהיה לתקן אותו, וגם אם ינתן פיצוי חלקי לחלק מהקורבנות, זה לא יצדיק מחילה וסליחה על הנזק שנגרם. זה בערך כמו שאני אשדוד בנק, ואחזיר עשירית מהכסף שנגנב. אז מה כן הפואנטה שלי פה? הפואנטה היא שלא רק שאי אפשר לתקן את הממשלה -גם לא ראוי לתקן את הממשלה. נכון, עדיף לצמצם נזקים, להפחית ולהפסיק את הפשעים של הממשלה, אך זה ממש לא ראוי לתת לה להמשיך לפעול אחרי דברים שכאלו. וזה באותה המידה לא ראוי להצטרף אליה, לרוץ לכנסת, לבחור בבחירות וכו' וכו'.

שוב, אני רוצה להזכיר לסיום, ככה שזה ישב לכם טוב טוב על הרגש, שאם אני הייתי מעליל על מישהו עלילה, מספר שהוא רצח או אנס... אתם לא הייתם סולחים לי, גם אם אני הייתי לבסוף נכנע ללחץ ומודה שזה היה שקר. אם לי הייתה כנופיה שאני הייתי המנהיג שלה, והכנופייה העלילה על אנשים כאלו עלילות, לא הייתם מצטרפים לכנופייה רק על מנת לשנות אותה. אני חושב שממש לא היית רוצים שום קשר לכנופייה שלי. אבל משומה, בגלל שקוראים לכנופייה הזו "ממשלה".. ויחסי הציבור הם ש-"זו המדינה שלנו"... אנשים ממהרים לסלוח ולשכוח שזה פשע.

וזו לא "המדינה שלנו" בהחלט לא. אני ואתה לא תופסים אנשים ומענישים אותם - המדינה היא כינוי נוסף בסה"כ לאותה הכנופייה שמכונה "הממשלה". אלו רק הפוליטיקאים ומשרתיהם הנאמנים שמכנים את עצמם "אני המדינה". שאתה מגיע להישפט, או שעוצר אותך שוטר בגלל שלא חגרת חגורת בטיחות, אותו אדם מכנה את עצמו, תמיד, כ-"אני המדינה". והסיבה היחידה שהוא מכנה את עצמו "המדינה" זה בגלל שאנשים ממהרים להסיר אחריות אישית למעשים של אלו שמכנים את עצמם "מדינה". השוטר לא אשם שהחוק פוקד עליו לכלוא משתמשי מריחואנה, הוא "רק ממלא פקודות". השופט לא אשם, זה הפוליטיקה. גם הפוליטיקאים לא אשמים, "זה אנחנו הבוחרים" שאשמים. כשזה ממשלה או מדינה, אנחנו תמיד נופלים להאשמה עצמית כאילו אנחנו לא הצבענו מספיק חזק בכדי שהחוק ישונה. הם, אף פעם לא אחראים למעשים שלהם באופן אישי.