יום חמישי, 16 בינואר 2014

הפתרון - חלק ז: שעת השוק

גם זה התחיל באפריל 2011. הרעיון הוא שבמשך לפחות שעה אחת בכל שבוע, עסקים יקדמו את האגודה למלחמה בבירוקרטיה ולא יגבו מע"מ או לא יציגו את רישיון העסק עם יש להם כזה.

אנחנו מעודדים אנשים לתרום סכום זהה למע"מ לטובת אלו שלא מצייתים לפוליטיקאים ומעורבים במלחמה הלא אלימה בבירוקרטיה - כלומר, לעזור לאלו שהבירוקרטים מתקיפים. במקום לשלם ולתמוך במתקפות, אנחנו יכולים לתרום את הכסף ולעזור לצמצם את הנזק שנגרם מהמתקפות הללו.

כאן אנחנו ממש עובדים ביחד בכדי לבנות את השוק, העסקים משמשים דוגמה לאי-ציות לא-אלים ומעודדים את הלקוחות שלהם, אנרכיסטים ומדינאים כאחד, לעשות את אותו הדבר: לחזק אנשים אחרים ולשמש דוגמה. עסקים שישתתפו בשעת השוק יזכו לפרסום בבלוג\ניוזלטר\עמוד פייסבוק של האגודה והם יקדמו את האגודה במשך השבוע.

וזה ימשיך לגדול, ככל שנוסיף עוד ועוד שעות שוק נוכל להרחיב את זה ליום השוק, ואז אפילו שבוע השוק, וחודש השוק. תחשבו על עסק שסוחר עם הקהילה ולא גובה מע"מ או מציג רישיון עסק במשך חודש שלם. זה יכול להתקדם ולהגיע לשנת השוק, וזה יכול להביא להתמוטטות הממשלות העירוניות.

אני יכול לשער שבדרך הזו, אנשי הממשלות העירוניות יתחילו לדאוג מאוד לג'ובים הנוחים שיש להם והם ירצו להתפשר בכדי להביא אנשים להסכים לציית להם.