יום ראשון, 19 בינואר 2014

הפתרון - חלק ח: ביטוח בירוקרטיה

זה המקום בו חברת ביטוח מבוססת תוכל לעזור, למרות ששום דבר לא מונע מאנשים להקים קרנות משל עצמם. הרעיון הוא שיהיה עסק שמבטח את החיים, החירות והרכוש שלך מפני מתקפות של פוליטיקאים כמו מס הכנסה או הרשות למלחמה בסמים.

אם מישהו מותקף, אז יש פיצויים מהביטוח שמכסים את הנזק. זה יכלול לדאוג למשפחה שלך אם אתה מותקף ונזרק לכלא, חלק או כל ההוצאות של המשפחה שלך יכוסו. ככה שאם אתה הולך לכלא בגלל שלא שילמת מס או שלא הגשת דוח על הכנסות, אז הביטוח לשלם על זה.

זה יכול להיות מאוד דומה למה שהוזכר פה מקודם בהקשר של שעת השוק. במקום לשלם מיסים, אתה תשלם לחברת הביטוח שמכסה נזקים ממתקפות פוליטיות.

כאשר זה יעשה על-ידי חברות ביטוח מוכרות, הערך המוסף של זה יהיה שזה אפילו יהיה מוכר לצורכי מס. ברור שלממשלה תהיה בעיה עם זה, המטרה היא להביא נתח מספיק גדול מהשוק להיות מעורב בזה ואז חברות הביטוח יפעילו לחץ על הממשלה.

היתרון של האגודה למלחמה בבירוקרטיה והבלוג ועמוד הפייסבוק שלנו הוא שאנחנו יכולים להשתמש בערוצים הללו בכדי לקדם את חברות הביטוח המוכרות האלו או כל קרן ביטוח מקומית\פרטית.

זה יוריד את הסיכון שכרוך באי-ציות, לא-אלים. מהניסיון שלי, רוב האנשים נרתעים מהממשלות מתוך פחד שהרכוש שלהם ילקח, וזה מוריד את הפחד הזה בצורה משמעותית. זהו ביטוח שאפילו מושך מדינאים, הם יודעים שהרכוש שלהם נמצא בסיכון תמידי להילקח על-ידי פוליטיקאים. בנקודה מסוימת, השוק יגיע למסקנה בלתי נמנעת, מדוע אנחנו משלמים לביטוח כנגד ממשלות, כאשר ממשלות אמורות להגן עלינו? השוק יראה את חוסר המשמעות שבלשלם לממשלה, והם יראו עד כמה יותר מועיל הוא השוק בלהגן על הרכוש שלהם.

חברות ביטוח יכולות להוריד את התעריפים בכדי לעודד את השוק לא לשלם מסים. אני גם חושב שחברות הביטוח יתערבו וינסו למנוע מהבירוקרטים לגנוב את הרכוש שלך. אחרי הכל, יש להם אינטרס כלכלי גדול שיעזבו אותך לנפשך, תן להם לשכנע את הבירוקרטים לרדוף אחרי מישהו אחר שאין לו ביטוח. זה כבר יניע את הביקוש לפוליסת ביטוח. חברות יכולות לפרסם את ההישגים שלהן: "תעשה ביטוח אצלנו, אנחנו בלמנו 95% מההתקפות הפוליטיות בשנה שעברה".

ובואו לא נשכח שהממשלות בעצמן גם מבוטחות. הן יכולות לבטח את עצמן, אבל גם אז יש להן בדרך כלל חברות ביטוח שמכתיבות להן את מדיניות. כך ששימוש בחברות ביטוח יכול לעזור ולספק מינוף מעל הבירוקרטים.