יום חמישי, 9 בינואר 2014

הפתרון - חלק ב: הפחד

פחד. זהו כנראה המכשול הגדול ביותר. אולי כדאי לך להירשם לחוג אומנויות לחימה או לשיעורי אגרוף בכדי להתמודד ולהתגבר על הפחד. אני לא מתכוון לומר שאתה אמור להשתמש באלימות בכדי להפחיד ביורוקרטים, אבל זה די ידוע שללימוד אומנויות לחימה ואגרוף יש השפעה חיובית על הבטחון העצמי ועל היכולת להתמקח תחת מצבים מסובכים. זה מאוד יעיל לצורך פיתוח יכולת התמודדות, ובכדי להרגיל את עצמך לא לוותר, למרות הפחד. אומץ זה לא "לא לפחד", אלא "לפעול למרות הפחד".

לכל מה שאנחנו מדברים עליו פה אין שום משמעות אם אתה לא יכול להתגבר על הפחד מלהיות חופשי, מלהיות ריבון, להיות בוגר. בחיים יש סיכונים, תתגבר על זה. הזמן למס שפתיים כבר עבר, פילוסופיה זה דבר נהדר, אבל חסר שימוש אם זה לא הופך למעשים. תחשוב על כל הפילוסופים שמדברים בלי סוף על הרשע שבמיסוי ועל כמה זה חשוב לפעול בעקביות עם מה שאתה מאמין בו, והם תומכים בתשלום מיסים... פילוסופיה נהדרת.

חופש אמור להיות יותר מסתם סלוגן פוליטי ריק. לכולנו יש את הגבול שלנו, אצל אחדים זה יותר רחוק ואצל אחרים פחות, הגבול של כמה סיכון אנחנו מוכנים לקחת. זה בדיוק הסיבה שאנחנו מדברים על להתחיל לפעול בצעדים קטנים. למשל, במקום לא לשלם את רישיון הרכב, אתה יכול פשוט ליסוע עם מספר הרישוי של הרכב הפוך. מה שחשוב זה שאנחנו נצעד אל עבר החיים החופשיים, שלא נבקש רשות מאנשים שקוראים לעצמם ממשלה, ושנחשוף את העובדה שהם בסה"כ פושעים ולא יותר מזה.

לך ותפגש עם קואצ' שיטפל בך בשיטת הדימיון מודרך. בטח היו כבר פעמים בחיים שלך, או שעדיין יש, שפעלת או שאתה פועל למרות שאתה מפחד. זה נמצא כבר בתוכך, אולי אתה רק צריך קצת עזרה בשביל למצוא את זה שוב ולהיות מודע לכך. קואצ' שמטפל בשיטת דימיון מודרך יכול לעזור לך בזה.

שוב, הרבה מכל העניין הזה מסתכם בפחד. אנחנו יודעים שפוליטיקאים הם פושעים, העובדות כבר הוצגו פה. ועדיין, הרבה אנשים לא עושים כלום לגבי זה. למה? בכדי שנוכל להמשיך לחיות את חיינו בצורה בטוחה? בגלל שאנחנו כל כך מוטרדים מהשכנים שלנו ומה הם חושבים עלינו? האם אנחנו חיים את החיים שלנו ומתנהלים על בסיס מה שאחרים חושבים עלינו? הפחד לפקפק בסמכות של פוליטיקאים זה האלוהים שאפילו אתאיסטים סוגדים לו.