יום שני, 7 באפריל 2014

אם אין עובדות, זה רק בדימיון שלהם

לא מעניין אותי במה השופט והתובע רוצים שאני אאמין. אם אין עובדות, זה רק הדמיון שלהם. הם יכולים לשלוח לך תמונה ממצלמת מהירות, אבל אם אין עובדות שמוכיחות שאתה חייב לציית לפקודת ותקנות התעבורה, כדאי שהם יתכוננו להרפתקה בארץ החוק!

זוכרים את הלן? זאת שלא רק הביסה את ההאשמות (קנס, מהירות מופרזת) אלא גם זכתה בהוצאות משפט לטובתה? בסרטון הנ"ל פבריס והלן מדברים על ההרפתקאות של הלן בבית המשפט: הכנה למשפט, הגשת מסמכים, הקלטה של שיחות טלפון, הכתבים המשפטיים\נציגי התקשורת שתיעדו את הדיונים, ועוד.

אז הנה, אתה לא צריך להיות סופרמן, פייטר מיוחד, שאהיד או משהו שכזה. אנשים רגילים יכולים לעשות את זה, לעמוד על שלהם ולא לוותר לכנופייה של ביריונים ושקרנים. היא התגברה על הפחד, ולא ויתרה לכנופיה עד שהכנופיה התקפלה וירדה ממנה. היא לא מומחית, היא למדה תוך כדי התהליך, והיא קיבלה עזרה גדולה - אבל היא עשתה את זה בעצמה, בזכות הנחישות שלה להשתמש בעזרה שניתנה לה.

והלן היא לא היחידה. גם ברדלי מלונדון פעל על פי השיטה של מארק סטיבנס, הוא דבק בשאילת שאלות על ראיות שמוכיחות שהוא חייב לציית לחוק. ברדלי ביטל עד היום 14 קנסות, ועזר לעוד 7 חברים לשחזר את ההצלחה הזו. סה"כ הוא ביטל יותר מ-20 קנסות עד כה. והוא לא בנאדם מיוחד, הוא פשוט בנאדם שנמאס לו להגיד לעצמו "אוי, זה לא שווה את הזמן שלי, זה לא הרבה כסף, אני פשוט אשלם וזהו."