יום ראשון, 10 באוגוסט 2014

אין שום הוכחה שאנחנו צריכים לציית לחוקי "המדינה"

מארק סטיבנס ניגש לתחנת המשטרה ושאל אותם "אלו ראיות יש לכם בכדי להוכיח שהחוק חל עלי - רק בגלל שאני נמצא באיזור גיאוגרפי מסויים?" -התוצאה: ביקשו ממנו להמתין בתחנה. כאשר מארק התחיל לדאוג והחליט לעזוב, ניידת משטרה התחילה לעקוב אחריו. כל הבירוקרטים פועלים תחת אותה הנחת העבודה: אם אתה נמצא באיזור גיאוגרפי X - אז החוק חל לגביך. אם X אז Y. כל מה שאנחנו עושים זה לשאול אותם שאלה מאוד פשוטה: תוכיחו שזה נכון. תוכיחו שאם X אז Y.

מארק בד"כ לא נוהג לראיין פוליטיקאים מקומיים ליד ביתו, בגלל שזה מסוכן מידי וקרוב מידי לבית. בעבר הוא נעצר על ידם והם איימו עליו ברצח. השבוע מארק חשב שאם הוא פשוט יכנס ללובי של התחנה עם מצלמה, וישאל שאלה פשוטה, מה כבר יכול לקרות?

כאשר מה שיש לך ביד זה פטיש - כל דבר מתחיל להיראות כמו מסמר. מארק שאל את השאלה הרגילה שלו, והשוטר הסכים שאם אתה נמצא פיזית באריזונה, אז החוק של "המדינה" חל לגביך. הבעייה הייתה שהוא שוטר, ושוטרים לא אוהבים ששואלים אותם שאלות והם ממש לא אוהבים את זה כאשר הם לא יכולים להוכיח שהחוק שלהם חל לגבינו.

השוטר האשים את מארק בהתוכחות וכאשר מארק אמר לו שזו האשמת שווא, השוטר פתח את דלת הברזל ואמר למארק לחכות שם, שהוא הולך להביא את האנשים שיכולים לענות לו על השאלות. בנקודה הזו מארק הבין שהם הולכים להאשים אותו בהעלבת שוטר או בהפרעה לשוטר. טקטיקה די שכיחה עם שוטרים.

מה שמפחיד בכל הסיפור הזה זו לא העובדה שהם מציקים ועוקבים אחרי אנשים ששואלים שאלות, אלא העובדה שהם מוכנים להודות בפה מלא שאין להם ראיות שהחוק חל, ואין להם בעיה להמשיך לשבור דלתות ולעצור אנשים ברחוב רק בגלל שהם מניחים, שבגלל שאתה נמצא פיזית בתוך איזור מסויים, החוק חל לגביך. וזה בכלל לא מפריע להם שאין שום היגיון או הוכחה שמבססת את הנחת העבודה שלהם.

למה אתה צריך לציית לחוק של "המדינה"? כי אני אומר לך שזה ככה! זה נשמע בדיוק כמו מה שכל פושע אחר היה אומר לך בעת ביצוע הפשע שלו, וזה מוכיח משהו מאוד פשוט: הממשלה היא בסה"כ ארגון טרור, או, כנופיית פשע מאורגן. אין שום הצדקה, היגיון או עובדות שמוכיחות שאנחנו צריכים לציית להם, שמותר להם לכפות עלינו את החוקים שלהם. הכל נעשה מתוך כוח הזרוע, וזה לא שונה מכל פשע אחר כגון גניבה, שוד, סחיטה וביריונות. עובדי המדינה הם שותפים בארגון פשע ולא יותר מזה.