יום שבת, 6 בספטמבר 2014

פמיניזם - כל הגברים הם אנסים שצריכים תרופה

והתרופה היא כמובן, פמיניזם. כל בגברים הם אנסים בפוטנציה, שרק מחכים להזדמנות שלהם, אלא אם כן הם יצהירו על עצמם כפמיניסטים, אז, אולי יש להם סיכוי קטן לא לאנוס. אם אתה לא פמיניסט, זה בגלל שאתה אדם מגעיל ושונא נשים. רק פמיניסטיות מסוגלות להסתכל על ילד בן-6 ולחשוב "הנה אנס\רוצח שרק מחכה להזדמנות שלו". ארגונים פמניסטים כמו אסל"י רוצים שתחשבו שאלימות במשפחה זה רק באשמת גברים. הם לא היו רוצים שתדעו ש-נשים הן 50% מהבעיה.

בפרט, אסל"י (ארגון 'סרט לבן' ישראל), שהיינו חלק מארגון 'סרט לבן' העולמי, הינו אחד מהארגונים הפמיניסטיים השפלים ביותר שמפיץ שקרים ועלילות מרושעות על גברים ובנים. זו קבוצת שנאה סקסיסטית, אנטי-גברית, שמפיצה תעמולה גועלית וסיפורים שקריים.

הפמיניסטיות קצת איבדו חיבור למציאות וחושבות שכל אחד יכול לאנוס אותן. גם אם הוא לא אנס. ככה סתם כי הוא קם בבוקר ורוצה לנסות משהו חדש. אם אני אקח את סרטון התעמולה שלהן, ואשנה את המילה "אונס" בכל פשע אחר, נניח "גניבת רכב", הטירוף שלהן פתאום יתגלה ויהיה ברור כשמש.

אז הנה, הפתיח של סרטון תעמולה פמיניסטי חדש, בשינוי קל:

"היום אני יודע, שזה גם עניין שלנו. היום אני לוקח אחריות. היום אני לא שותק יותר. פעם, חשבתי שאונס שגניבת מכוניות זה לא בעיה שלי. פעם חשבתי שאונס שגניבת מכוניות זה משהו שעושים רק גברים חריגים, או פושעים מועדים. פעם חשבתי שכל הדיבורים האלו על תרבות אונס גניבה זה סתם הגזמה פרועה. היום אני יודע שזה לא רק האנס שקופץ מהשיחים הגנב שמגיע באישון לילה ברכב מטול כרם, אלא רצף של התנהגויות, שיוצרות אקלים חברתי שמאפשר אונס גניבת מכוניות. היו אני מבין שגם אני יכול להיות חלק מהאווירה הזו, לכן אני משתדל מאוד לבחון את עצמי, ואת ההתנהגות שלי. היום אני מבין שכל אחד מאיתנו, הגברים, יכול לתרום לשינוי המצב הזה, ולהשפיע על גברים אחרים. לאף אישה בעל מכונית או אופנוע, לא מגיע להיות קורבן אונס גניבת רכב. כי לאף אישה בעל רכב לא מגיע לחיות בפחד בבית או ללכת להחנות בפחד ברחוב. לא יתכן שבמצב כזה, אנחנו הגברים נמשיך לחיות את חיינו כאילו כלום. אל תתעלם מאונס מגניבות רכב. תצטרף גם אתה לפעילויות שקשורות למאבק כנגד אונס גניבות רכב. כי זה גם עניין שלנו."

אני לא מפחית מהחומרה של אונס, מההשלכות, ואני בשום פנים ואופן לא משווה חוויה של אונס לחוויה של אבדן רכוש. ההשוואה רק באה להציג את העקרון, שאני ואתה לא אחראים, לא אשמים ולא תורמים לשום "תרבות גניבת רכב" יותר מאשר אנחנו תורמים ל-"תרבות אונס" שלא קיימת. אונס זה דבר נורא, חמור ביותר, אבל אני לא חושב שאני או אתה אשמים מתי שזה קורה למישהי, או למישהו. מעבר לכך אני סבור שזה מאוד מעליב כאשר עושים את החיבור הזה אלינו, ויותר מכך אני סבור שכאשר זה מגיע לבנים, וכאשר פמיניסטיות מחליטות "לחנך בנים לא לאנוס" זה כבר דבר שיכול להיות מאוד מזיק לנפש ופה כבר דרושה התערבות של גופים שאמורים להגן על ילדים.

תגובת אסל"י: "האמירה המרכזית של אסל"י היא שיש בעיה עם המודל הנוכחי של גבריות בחברה שלנו. אסל״י הוא ארגון של גברים, שרואים את עצמם כגברים, ומאמינים בגבריות אחרת- לא אלימה, מסוגלת לרגישות, ומודעות להבניה הפתולוגית של מיניות בחברה שלנו.

המצב במדינת ישראל הוא בבירור שונה, ואתה מוזמן להסתכל בשנתונים הסטטיסטים של משטרת ישראל כדי ללמוד מעט על ההיקפים (ולדוגמא התמונה הבאה שלקוחה מהשנתון של 2011)נשים הן לא 50% מהבעיה, הן רוב מוחלט של הקורבנות המדווחים ברוב עבירות התקיפה המינית. הן גם כמעט כל הנרצחות של אלימות במשפחה, ואם מוציאים מהחשבון את הבנים שהם הילדים של גברים רוצחים, הן כנראה גם כל הקורבנות. חלק מהבעיה של הגבריות היום היא שלגבר אסור להראות חולשה, ולכן גם הרבה מהנפגעים הגברים לא מסוגלים להתלונן, גם כשהם נפגעו בתור ילדים ובמיוחד כשהם נפגעו בתור נערים. גם להם אנחנו רוצים לעזור.

סכסוכים בתוך המשפחה זה דבר מלוכלך וקשה. אבל הגברים והנשים מגיעים אליו מרקעים שונים, ולכן גם התוצאות שונות. הגבריות בחברה שלנו היא אלימה, ויש לה הרבה נפגעים, והרבה מהם הם גברים - בין עם הגברים החלשים יותר שנפגעים ע״י החזקים, ובין עם החזקים מדי שנרצחים כחלק ממלחמות כוח. ארגון אסל״י שם בראש מעייניו את מניעת האלימות של גברים כלפי נשים, כי מעבר לבעיה הכללית של האלימות, לאלימות כלפי נשים יש גם רקע סקסיסטי וחברתי מובהק."


האקדח המעשן - הסרטון הבא מבחינתי הוא האקדח המעשן, ההוכחה החד משמעית לכך שהחברה שלנו היא בדיוק ההיפך ממה שאבאסל"י מתארים. צפו בסרטון ותבינו מדוע אלימות של נשים כלפי גברים היא "בלתי נראית".


מעבר לכך, זו דמגוגיה זולה לבקש ליצור רגשי אשמה ואחריות אצל כלל הגברים בשל מה שמספר מצומצם של גברים עושים. זו הכללה מגעילה והוכחה לשנאה, במקרה של הגברים של אסל"י, כלפי בני אותו המגדר של עצמם. אני יכול רק לחשוד שהשנאה הזו נובעת מיצר תחרותי שבא להרשים נשים ("תראי כמה אני שימושי, אני מגן על נשים! אני לא כמו רוב הגברים - אני מודל גבריות משופר!")

בגרף ששלחו לי מאסל"י חסר משהו. על פי הגרף ישנן 2,433 נשים שהן קורבנות אונס בכל שנה, לעומת 22 גברים. זה לא מסתדר לי עם הידיעה ש-רוב קורבנות האונס הם גברים. אתם יודעים על מה אני מדבר... כן, בכלא. המחשבה שאת אותם גברים צריך לשים בקטגוריה אחרת, מאחר והם נאנסים על-ידי בני אותו המין ולא על-ידי נשים, ובכן, זה לא יהיה נכון. זה יהיה שוב, לשייך את המעשים, האחריות והאשמה של אותם אנסים - לכל הגברים כקבוצה אחת. ומדוע רוב מקרי האונס (של גברים, בכלא) אינם מופיעים בגרף הסטטיסטיקה של המשטרה? אה.... זה בגלל שהמקרים האלו לעולם לא מדווחים. למרות שכולנו יודעים שזה קורה, וצוחקים על זה, או משתמשים בזה בשביל להפחיד גברים אחרים ("אתה תעשה את זה אתה תגמור בכלא איפה שיאנסו אותך כל יום!"). מבחינת החברה, אונס של גברים בכלא הוא דבר תקני שלא צריך לשנות אותו. אחרי הכל, מה יעשה קורבן אונס בכלא? יתלונן למשטרה? ומה הם יעשו, יזרקו את האנס לכלא?...

למרות הזוועות שכולנו יודעים שמתרחשות בכלא, כן כן, אני יודע, "על ידי גברים", נשים לא אשמות, אבל למרות זאת, נשים ממשיכות להגיש תלונות שווא על תקיפה והטרדה מינית. יותר מ-50% מהתלונות הן שקריות. יש מחקרים וסטטיסטיקות שמראות על 90% תלונות שווא, ויש מחקרים שמראים "רק" 75%. האם הגיע הזמן שנשים, כמו הגברים ("הגברים האמיתיים") באסל"י, יקחו אחריות ויבינו שזה גם עניין שלהן? שהן אחראיות לשליחה של גברים חפים מפשע לחדרי האונס, היכן שגברים נאנסים יותר מנשים בכל שנה, והחברה לא עושה כלום, לחלוטין כלום בנדון?

אני לא חושב כך. אני לא חושב שתלונות שווא הן בעיה של נשים. אני לא מאמין בעונשים קולקטיביים, ואני לא רואה את כלל הנשים כאשמות במשהו שמספר נשים עשו. אני גם לא פמיניסט ולא סוציאליסט - ולכן אני לא חושב ש-"האישי הוא פוליטי" (אמרה פמיניסטית ידועה שמשמעותה: הממשלה צריכה לנהל לנו את כל אורך החיים). כאנרכיסט אני מבין שההיפך הוא הנכון: הפוליטי הוא אישי. אונס זו בעיה אישית. זה דבר מצער, כן ללא ספק, אבל אונס זה בעיה מתי שזה קורה. אבל מתי שזה לא קורה, זה לא בעיה. אונס זה בעיה אישית, לא פוליטית.

החבר'ה מאסל"י טוענים שהם נלחמים כנגד מודל הגבריות שאוסר על גברים להיות חלשים. נכון, בחברה מצפים מאיתנו תמיד להיות חזקים. באסל"י טוענים שהם שואפים לנפץ את התפיסה החברתית הזאת. תפישה שמאפשרת לאלימות נגד גברים להיות בלתי ניראת. אבל אותי זה מדהים, בגלל שאסל"י מבקשים ליצור רגשי אשמה אצל כל הגברים בגלל מעשים של קבוצה קטנה של גברים. איך זה עוזר לצמצם אלימות נשים כנגד גברים (50%)? זה לא. איך זה עוזר לצמצם תלונות שווא (90-75%)? זה לא. איך זה עוזר למנוע את יותר ממחצית מקרי האונס בהם גברים הם הקורבנות? זה לא. ואיך זה גורם לגברים ובנים צעירים להרגיש? זה גורם לנשים וגברים להתיחס לגברים כפושעים שרק מחכים להזדמנות שלהם. זה משפיל, פוגע, מעליב ומאוד לא בריא לנפש. במיוחד של ילדים.