יום שבת, 6 בספטמבר 2014

מספרים לי על תרבות אונס

פה אני מתייחס לביקורת שניתנה לכתבה הקודמת: "פמיניזם - כל הגברים הם אנסים שצריכים תרופה".

י': "מעבר לזה שהכתבה הזאת כתובה גרוע ומביך היא גם רדודה ושיטחית ועושה הכללות איומות...זה כמו להגיד כל הימנים הם גזענים ורוצים מוות לערבים וכל השמאלנים נגד מדינת ישראל.... לקחת קבוצת מיעוט של נשים ששונאות גברים ולהגיד שכל הפמניזם הוא כזה זה מפגר...ואז לערבב בתוך זה את התרבות האונס וחפש אשמים בין אם האשמים אלו הנשים או הגברים ושיטחי... זה לא פמניזם, רוב הפמניסטיות לא שונאות גברים. ולגבי תרבות אונס במקום להגיד הן אשמות או הם אשמים צריך להכיר בבעיה קיימת ולהבין איך פותרים אותה דרך הסברה וחינוך לשני המינים/מגדרים. ויותר מזה...הכותב של ה"כתבה" לא מבין שתרבות אונס לא מדברת רק על מקרי אונס....ואז לכתוב שתרבות אונס היא לא קיימת....אני מצטערת אני לא מבינה מי אישר פרסום של טקסט כל כך מטופש שאפילו לא מברר את המושגים בהם הוא מנסה לדון."

א': "במציאות שבה כל אישה מוטרדת מילולית ברחוב - ואין אחת שלא - וכל אישה שלישית עוברת תקיפה מינית לפחות פעם אחת בחייה - לא לחשוב שכל גבר הוא מטריד/תוקף/אנס בפוטנציה היא חוסר חיבור למציאות."


אז למה לקחת קבוצת מיעוט של גברים ששונאים נשים ולהגיד שכל הגברים אשמים ואחראים לאיך שאותה קבוצת גברים מתבטאת? אם העקרון הוא שההתבטאות של הפרט משליכה על הקבוצה, ומעידה על בעיה שקיימת אצל כל אחד מהקבוצה - אז פמיניסטיות לא יכולות להתנער מההתבטאויות הבעיתיות של פמיניסטיות מפורסמות.