יום שלישי, 9 בספטמבר 2014

ההוכחות של ביטוח לאומי: פלט מחשב

ניגשתי היום למשרדי ביטוח לאומי על מנת לברר כמה דברים לגבי החוב שהם טוענים שיש לי. רק שיש בעיה: אין לביטוח לאומי עובדות שמוכיחות שהחוב בכלל קיים. החוב שהם טוענים שאני חייב לשלם. כל מה שיש להם זה פלט של מחשב, וזה כמובן לא הוכחה לכלום. גם אני יכול ללמד את המחשב שלי לפלוט מידע שאני הכנסתי לתוכו - אבל זה לא הוכחה לנכונות המידע שהמחשב פולט. עובדי הביטוח הלאומי יודעים שאין להם עובדות, והם יודעים שזה אומר משהו אחד: הם משקרים. לכן כאשר אני שואל אותם על עובדות שמוכיחות מתי, איפה, למה ואיך נוצר החוב, הם מתעצבנים - כאילו שגילוי האמת הוא דבר נבזי, זדוני, מעליב ומרושע.


כאשר אנחנו רוצים לדעת את האמת, כלומר את העובדות, אנחנו צריכים לזכור רק 6 שאלות: מי, מה, מתי, למה, איך ואיפה. אני רק שאלתי 4: מתי, איפה, למה ואיך החוב כביכול נוצר.

לפי ההיגיון, או ההיעדר של היגיון של פקידי ביטוח לאומי - החוב נוצר כאשר אתה לא משלם, בגלל שאתה לא משלם, הוא נוצר על ידי המחשב ובתוך המחשב. זה כמובן לא הוכחה שאני חייב להם משהו - אבל אצלם, מה שכתוב במחשב זה דברי האלוהים, זו האמת החקוקה בסלע ואנחנו לא יכולים לאתגר את זה. זה מרגיש כמו בסיפור של עליזה בארץ הפלאות, כאילו שכל האנשים שעובדים שם הם רק הולוגרמות, רובוטים שמסוגלים לבצע רק את מה שהם תוכננו לעשות - אבל זה בדיוק מה שהם היו רוצים שנחשוב עליהם. הם היו שמחים שנסיר מהם, מהפקידים והמנהלים, שנסיר מהם אחריות אישית למחדלים ולתוקפנות שהם שותפים לה כלפי אנשים תמימים. אני לא משווה את המעשים, רק את קו ההגנה, וזה בדיוק אותו קו הגנה שבו הנאצים השתמשו במשפטי נירנברג ("רק צייתנו לפקודות". ובכן, האמת היא שאף אדם לא פטור מכללי המוסר - וזה לא משנה מי משלם לך לעשות מה, אתה עדיין צריך להתנהג בצורה מוסרית וזה אומר לא לשקר, לא לגנוב, לא לשדוד ולא לתקוף אנשים - אבל פקידי ביטוח לאומי היו רוצים שנחשוב שהם רק רובוטים חסרי יכולת שכלית כלשהי, ושלכן, נוותר להם על החלק שלהם בהתעללות בנו, הקורבנות שלהם.

שאני רוצה לדבר על חוסר תום הלב של הבירוקרטים. הדרך בה הם מעוניינים לסתום לנו פיות, ולברוח משאלות בסיסיות וחשובות כמו "איך נוצר החוב, תראו לי את העובדות."

המנהלת שדיברה איתי התלוננה על "הטון דיבור שלי", היא העלתה טענות מעגליות כמו "החוק חל בגלל שזה מה שהחוק אומר" וגם "אתה צריך לשלם כי גם הוא צריך לשלם" (תוך כדי שהיא מצביעה על האדם העומד מצד ימין שלי). היא התחמקה מתשובה עניינית על ידי שאילת שאלות כמו "אתה תושב?" וקביעת דעות לא מבוססות "כי אתה תושב". היא השתמשה בכשל הלוגי של העברת-נטל-ההוכחה וטענה שאני, צריך להוכיח שהחוק לא חל עלי או שאני צריך להוכיח שהחוב לא נוצר. היא גם ניסתה לייאש אותי עם טענות ש-"אף שופט לא הולך לקבל את הטיעונים שלך".

המטרה של הכשלים האלה והמתקפות של המנהלת היא, ובכן, הסיבה שאני כותב את כל זה פה היא לא בשביל להוכיח לכם את מה שאתם כבר יודעים - שככה יגיבו רמאים ונוכלים שיודעים שהם משקרים ושאין שמץ של עובדות שמוכיחות שאני חייב לשלם חוב כלשהו, שאי אפשר להוכיח שאי פעם נוצר. המטרה שלי היא להראות לכם שזה בסדר, שזה לגמרי בסדר שהם מגיבים ככה - וזה לא שום "כשלון" שלנו לאתגר את המערכת. תראו, אם עוד ועוד אנשים יתחילו לשאול אותם את אותן השאלות, זה יתחיל לחלחל לתוך הראש האטום שלהם. כרגע, זה רק אני, ועוד שתיים שלושה, ולכן זה קל עבור המנהלת להתעלם מהשאלה שלי ולהתעקש להגיב בתשובות לא ענייניות או בכשלים לוגיים וטענות חברות בסיס, בזלזול ובכעס. כל עוד זה רק אדם אחד, היא יכולה להגיב כמו פסיכופתית לרגע אחד ולשכוח מזה.

המטרה שלנו היא להביא את כל האנשים לסרב לקבל את הדרישות הלא מבוססות של ביטוח לאומי - ולהביא את כל האנשים לשאול את אותן השאלות - ולהתעקש על קבלת תשובות ענייניות. כל דבר אחר מלבד עובדות אמפיריות שמוכיחות את היווצרותו של החוב המדובר - לא יהיה תשובה עניינית. אנחנו צריכים להמשיך להתעקש ולהראות להם שאנחנו לא ילדים קטנים. שאנחנו יודעים להבדיל בין תשובה עניינית שכוללת עובדות, לבין סתם דעות פוליטיות וטענות חסרות בסיס (שכוללות כשלים לוגיים).

האנשים האלה בכוונה משקרים ומדברים בזלזול - הם רוצים שנחשוב עליהם כעל פסיכופתים. מבחינתם זה אומר שאנחנו נתייאש כבר בתחילת הדרך ולא נצפה מהם ליחס אנושי. אבל זו הטעות שכל כך הרבה אנשים עושים - בגלל שהם לא מתביישים בהתנהגות האנטי סוציאלית שלהם, מה שנקרה גם התנהגות פסיכופתית או סוציופתית - אנשים עושים להם הנחה ולא חושפים את ההתנהגות שלהם. הטבע הפסיכופתי שלהם. וזה בדיוק ההיפך ממה שאנחנו פה אומרים לכם לעשות - אנחנו, כולנו צריכים דווקא בגלל שהם כאלה - ללכת לשם, ולשאול אותם את אותן השאלות. האנשים האלה מתנהגים ככה כי הם שיכורים מכוח - התפקיד שהם קיבלו נותן להם את הכוח לדפוק לכל שאר האנשים את החיים. הם יכולים "לאבד" מסמך מסויים שוב ושוב ושוב והם לא יענשו על כך. הם גם לא יאבדו את מקום העבודה. להיפך - ההתעללות שלהם ב-"לקוחות" שלהם (ואני כמובן אומר "לקוחות" במרכעות כי האנשים האלה הם לא אנשים נורמליים, אין להם באמת לקוחות, מה שיש להם זה רק קורבנות) - אז ההתעללות שלהם בקורבנות גורמת לקורבנות להתייאש כבר בהתחלה ופשוט לשלם. וזה בדיוק מה שאנחנו לא מוכנים לעשות. זה בדיוק מה שאנחנו לא צריכים לעשות אם אנחנו רוצים לשנות את החברה ולהפוך אותה לטובה יותר - לחברה שדוגלת ביושר, אמת ואי-אלימות - כי זה בדיוק ההיפך ממה שאלו שעובדים בביטוח לאומי עושים למחייתם - הם עושים בדיוק את מה שנוכלים עושים - הם מרמים, מתעללים, גונבים ושודדים - והם עושים את זה מרצון חופשי. אף אחד לא כפה עליהם את התפקיד הזה. הם שם מרצונם החופשי והם מתעללים ושודדים את הקורבנות שלהם שאין להם ברירה - לשלם או ללכת לכלא. אם יש לכם עובדות, למה אתם כל כך מתרגזים עלי כשאני שואל ומבקש שתראו לי?