יום רביעי, 14 באוקטובר 2015

בירוקרטים מנומסים, נחמדים וטובים

אחד הדברים שאני מתאב במיוחד זה שוטרים, בירוקרטים ושופטים מנומסים ונחמדים. אם שודד היה ניגש אליך ברחוב ואומר "תביא את הארנק שלך! תראה לי מה יש לך בכיס של המעיל!" ואז אחרי שהיית מציית הוא היה אומר "אני הולך להחזיר לך את הארנק, ואתה יכול לשמור על מה שיש לך בכיסים, בגלל שאני כזה אדם נחמד ואני כל כך מתחשב בך היום" זה כמובן היה לחלוטין דפוק מהיסוד. איזו מגלומניה, איזו התנשאות!

אבל זה בדיוק מה שקורה כאשר שוטר אומר "אני הולך לרשום לך רק אזהרה היום, במקום קנס" או "הייתי יכול לרשום לך קנס," זה עדיין מתנשא, וכל המטרה היא להבהיר לך שהם אלו שבשליטה על העולם, ואתה הנשלט, שהתפקיד שלך זה לציית. וזה אותו הדבר עם שופטים, שלפעמים אומרים "אני הולך לשחרר אותך ממעצר, בילית פה מספיק זמן..." ויש אנשים שיחשבו שהשופט הזה הוא אדם ישר ונהדר אם הוא משחרר אותך.

אבל זה העניין... העובדה שאתה יכול לעשות משהו מרושע יותר, היא לא הוכחה שאתה עושה משהו טוב. "או.... כן... אתה רק אונס אותי.... יכלת גם לרצוח אותי.... אני כל כך מודה לך!". אז זה מה שיש לי להגיד היום בקשר לכל הסוגיה הזו של "שוטר טוב ושוטר רע". אני לא נוהג לפנות לאנשים ברחוב ולומר "היי... תודה שאתה לא שודד אותי..." ומי בכלל מינה את האנשים האלה להיות המנהלים של החיים של כולנו?

אם "העבודה" שלך זה לשלוט ולשפוט את המעשים של אנשים שלא פגעו או הפריעו לאיש, ורק "עברו על החוק" - אתה בהכרח אדם מופרע וחולה שליטה. אם אתה חושב שיש אנשים "מתחתיך" ושאתה "מעל" אנשים אחרים, ואתה יכול לתת לאנשים אחרים פקודות והם חייבים לציית, או שאתה תגרום להם לציית... ואני לא מדבר על מצבים בהם מתבצע פשע ויש צורך להשתלט על הפושע, או שיש שריפה וצריך לשמור מקום למשאית כיבוי אש לעבור להחנות ליד בניין בוער. אני מדבר על מצב בו אדם רק עבר על החוק, אבל לא פגע, סיכן או הפריע לאף איש אחר.

עבודה "במקצוע" הזה מושכת אליה אנשים מהסוג הזה, פסיכופתים שמטבעם מעוניינים לשלוט ולפקד על כל שאר האנשים, ומההיכרות שלי עם שוטרים, פקידי ממשלה ושופטים, זה נראה שהם ממש מפיקים הנאה מלשלוט באחרים ולנשל אותם מהאנושיות. וזה לא רק העבודה הבסיסית הזו שמושכת אליה חולי שליטה, אלא שחולי שליטה נמשכים גם למקומות גבוהים בתוך "העבודה" הזו. אם היית חולה שליטה, לא היית רוצה להיות נשיא? ראש ממשלה? או לפחות מפכ"ל? איזה כיף היה יכול להיות לך אילו היית יכול לנהל כל היבט בחיים של כל האנשים?

בשביל להיות חולה שליטה אתה חייב לשנוא את האנושות. גנבים ושודדים רגילים, אחרי שמבצעים את זממם ולוקחים את הכסף של אחרים, מפסיקים להפריע ולהרוס לאחרים את החיים - אבל זה לא ככה עם שוטרים, בירוקרטים ושופטים. הם לא ירפו ממך עד שהם יכניעו אותך לחלוטין ויהפכו אותך לרובוט צייתן. הם התחתית של התחתית של המין האנושי, הרבה מתחת לגנבים ושודדים רגילים שרק רוצים לפצות על משהו שאין להם. בירוקרטים רוצים שלכולם לא יהיה. הם רוצים לנשל את כולם מאנושיות, שמחה וחופש. הם רוצים שכל שאר האנשים יהיו "מתחתיהם" וזה פשוט מרושע. לאנשים כאלה אין גבול או מטרת יעד - הם לא רוצים לשלוט בעולם בשביל לעשות פה טוב, סדר וכו' - הם תמיד לא יהיו מרוצים וינסו לשלוט עוד ועוד.

אז זה מה שיש לי לומר על אנשים "בעלי סמכות", כמו פוליטיקאים, מחוקקים, פקידים, שוטרים ושופטים... אפילו אם הם "נחמדים" ומאפשרים לך את החופש לנהוג ברכב ומאפשרים לך לקבל קנאביס רפואי ומאפשרים לך להתבטא איך שבא לך.. הבעיה היא שהם אוהבים שהבחירה היא אצלם. הם אוהבים את זה כי זה מאפשר להם לקחת ל-200,000 נהגים את החירות לנהוג (אני מדבר על אנשים שבשל הוצאה לפועל רישיונם נשלל, ולא בגלל מסוכנות בנהיגה). אבל היי... לי ולך הם מרשים לנהוג, אז הם ממש אנשים נחמדים וטובים.

אם הם היו שפויים, הם לא היו רוצים לקחת שליטה ולהחליט על החיים, חירות ורכוש של אנשים אחרים. אם לא פגעת באיש, למה שאני ארצה לשלוט בך? שוטרים ובירוקרטים "טובים" הם בסה"כ סוג אחר של שוטרים ובירוקרטים רעים.