יום שבת, 12 במאי 2018

עדכונים - הפודקאסט עדיין לא חזר, מפגש פעילים שבועי ועוד

מאחר ולא יוצא לנו להשתמע מידי שבוע כפי שהיה קורה בעבר כשהייתי משדר כמעט בכל שישי אחה"צ, חשבתי שיהיה נחמד לשתף בפוסט עם כמה עדכונים. הדבר הראשון הוא ההרצאה "ההונאה הכי גדולה ביקום" אותה סיימתי להפיק ופירסמתי בתחילת אפריל. זה התחיל מרעיון להעביר הרצאות קצרות של חצי שעה-שעה בלייב, וככל שהתקדמתי באיסוף החומר והעריכה התברר לי שמה שאצטרך זה לפחות 4-5 שעות. אז החלטתי לשחרר את ההרצאה להאזנה חופשית באינטרנט, ואני מקווה להכין הרצאות ממוקדות וקצרות יותר אותן אוכל להעביר בלייב במקומות שונים. אם אתם יודעים על מקום שיהיה מעוניין בהרצאה שכזו, אשמח שתפנו אותו אלי.

העדכון הבא הוא על מפגש שבועי בשם "ראשון וולונטרי" עליו החלטנו כשישבנו לשיחה ארוכה בפיקניק איש חופשי 2018. המפגש הראשון יתקיים מחר, ה-13 למאי ברמת גן (פרטים בדף האירוע בפייסבוק של ראשון וולונטרי, ניתן ליצור קשר איתי במידה ןאין לכם פייסבוק), כאשר המיקום יהיה בכל פעם ביתו של פעיל אחר. ישנם הרבה פרויקטים קטנים וגדולים שהתחלנו, והמפגש השבועי הוא מקום נהדר גם ללמוד עליהם, להכיר את האנשים שפועלים מאחורי הקלעים וגם לאלו שכבר התחילו - להיפגש ולתאם ולדון בפעילויות השוטפות.

לגבי הפודקסט, אני לא מתכנן לחזור ולשדר בקרוב, לפחות לא תחת הכותרת "פרויקט אין מדינה בישראל", מאחר ואני לא רוצה להפוך את זה לתוכנית מאוד שונה מ-"No State Project" של מארק סטיבנס. זה אומר שנצטרך פשוט לחכות שיותר אנשים ילדמו כיצד להתגונן בפני מתקפות ביורוקרטיות בשיטה של מארק, ואז יהיה טעם לשדר תוכנית שעוסקת בעזרה ודיון מסביב אקטיביזם מסוג זה.

ובקשר אישי אלי, הייתה לי תקופה מאוד קשה עם סימבה כלבתי האהובה שלקתה בסרטן ומתה בתחילת אפריל. זו הייתה חצי שנה עם המון עיסוקים מסביב ווטרינרים, טיפול בסימבה, ובילוי איתה. זו אחת הסיבות בגלל דחיתי המון פעילות חברתית. את מותה של סימבה היה לי מאוד קשה לקבל, אך עם זאת התפנה לי פתאום המון זמן מה שאיפשר לי לעבוד המון שעות ולשחרר את "ההונאה הכי גדולה ביקום" לאחר כמה ימים. אני עדיין מתגעגע ואוהב אותה וזה ישאר איתי לנצח. כולי תודה לסימבה שהייתה איתי. למדתי כל כך הרבה ממנה, ובלכתה למדתי שיעור ענק על משמעות החיים והתהום הענק שקיים בין אנשים שלכאורה נראים קרובים אלינו.