יום שישי, 26 באוקטובר 2018

עולם שטוח, חיסונים שגורמים למחלות ויקום מקביל

זה עצוב לי להגיד את זה, אבל פרויקט אין מדינה בישראל לא צריך את התמיכה של אנשים שמאמינים בשיט מטומטם כמו עולם שטוח, רפואה אלטרנטיבית, ממשל אנשי לטאה, היתכנות של פרויקט ונוס, חיסונים גורמים לאוטיזם, מי כסף, אנרגיות, כוחות וישויות, מימדים מקבילים למציאות, הנחיתה על הירח זויפה, מכונת אנרגיה חופשית וכו'. אנשים שמאמינים לדברים דביליים כאלו לא רק מוציאים שם רע לאנרכיזם, אלא מביאים כמויות של עוד כמוהם והופכים את התנועה למשהו שנראה הזוי כמו האמונות שלהם, והם מאמנים מאסות של אנשים שכבר מלכתחילה לא היו העפרונות הכי חדים בקלמר--איך להימנע מלחשוב ישר ולהשתמש בכשלים לוגיים.

חשבתי הרבה לאחרונה האם לדבר על זה, כמה שזה מעצבן אותי כל העיסוק בהפצת שקרים ובלבולי שכל מסוכנים ואף שרלטנות (כאשר אנשים מנסים לייצר לעצמם מעמד של גורו או למכור למאמינים שלהם שיט שהם לא צריכים), חשבתי וחיפשתי לראות האם זה יזיק אם אדבר. חיכיתי וחשבתי, והגעתי למסקנה שזה יזיק אם לא אדבר על כך. האנשים האלה, אמנם טוענים שהם אנרכיסטים ומבינים את הרציונל שמבסס את האנרכיזם, אך ביום יום עוסקים בהכחשת והכפשת הרציונל, דבר שלגמרי הפוך למטרה שלנו פה.

האנשים האלו גורמים לאנרכיזם להיראות כמו תנועה של פתאים, והם הופכים לתוקפניים ומכפישים אותי אישית רק בגלל שאני מעז מידי פעם לפקפק באופן פומבי (אך מכובד) בשיווק המיסיונרי שלהם של בולשיט טהור,ולמרות שאני רק שואל שאלות על הוכחות בצורה מכובדת אני מואשם בכל מה שרע, אני רוצה להרעיל ילדים, אני לא אנרכיסט אלא תומך ממשלה ומתחזה, ושאר מחמאות, כך שאני לא תוקע לאף אחד סכין בגב שאני עכשיו יוצא בפה מלא כנגד שרלטנות ובלבולי שכל אינפנטיליים שכאלה. כן, ישנם תיאוריות שקל לקנות אבל אני לא מדבר על אנשים שנפלו בתיאוריה אחת שגויה אך די משכנעת, אלא על אנשים שקונים את התיאוריות ההזויות השונות בסיטונאות ונוהגים כאחרוני הקונפורמיסטים כשהם במקום לספק דיון כנה והוכחות, משתמשים בלחץ חברתי להניע אנשים מלפקפק ולחקור את האמונות שלהם.

תנועות חתרניות תמיד מושכות אליהן אנשים מהשוליים של החברה, להם יש הכי פחות אינטרס מושקע במצב החברתי הקיים. הם עושים לפעמים עבודה חשובה כמו קליפה של זרע ששומרת עד שהצמח מתחיל לגדול. שהוא מתחיל לגדול, זה הזמן להיפטר ממנה. גם אני בעבר הייתי פחות מפותח ובוגר במובנים מסויימים, למשל בכתיבה שלי ובגישה שלי לכל העניין, אבל הבנתי שאני צריך להשתנות ולהתפתח בשביל להישאר רלוונטי. בכל אופן, להתפתחות שלי אין ממש קשר, מאחר ואלו שמנסים ממש להקים כת של מאמינים בהבלים כמו המתוארים בתחילת הפוסט לגמרי ירדו מהפסים כבר מזמן.

אז כן, זה קצת עצוב להבין שאנשים מסויימים לא ממשיכים איתנו, והם ישנאו אותי על זה שאני חושף את הבלוף שלהם כמו שיש אנשים ששונאים שטבעונים חושפים את האמת על מוצרים מן החי. אני כותב את זה בתקווה שמי מהם שנמצא "על הגדר" יקבל את השכל ויתחיל לחשוב ברצינות. כל מה שצריך זה להעיז לפקפק וזה כולל גם בשיט המחתרתי כמו ההתנגדות הגורפת לחיסונים למשל. כל מה שצריך לעשות זה לחפש בגוגל את הנושא ולהוסיף את המילה debunked ואז ללמוד את הביקורת על הנושא.

אני מקווה שיהיו אנשים שיזנחו את השרלטנות והאג'נדה האנטי מדעית לטובת קידום מחשבה ישרה. אני גם מקווה שאלו שלא מתכוונים לעשות זאת, יפסיקו לחשוב שבתנועה האנרכיסטית מקבלים אותם ואת הבולשיט שלהם בזרועות פתוחות. אני בטוח שהם יודעים שזה בולשיט, ופשוט מזלזלים באינטילגנציה שלנו. אנחנו צריכים לקבל בזרועות פתוחות את אלו שמודים שטעו, טעו בתיאוריות שלהם או בהתנהגות שלהם, אבל לא את אלו שמעודדים שימוש בכשלים לוגיים ומנסים להקים מזה עוד כתות או עסקים.

האם הממשלה לעולם לא שיקרה? ברור שכן, ממשלות רצחו עשרות רבות של מיליונים של תושבים רק במאה האחרונה. האם חיסונים לא הרגו ופגעו? בודאי, מקרים כמו ניסוי העגבת בטסקיגי עולם בראש מיד, זה קרה. אף אחד פה לא מנסה לגונן על הממשלה או על חברות ענק. אנחנו רק רוצים להפסיק לקבל זיבולי שכל פסאודו מדעיים וחסרי תקנה כאילו שזה חלק משיח אינטלקטואלי ונאור. אישית אני מאוד מתנגד לכפיית חיסונים, אם אנשים לא רוצים לחסן את עצמם או את הילדים שלהם זו בעיה שלהם (ויש דרכים אחרות להתמודד עם סכנות שעשויות להיווצר מכך). אני מתנגד לסתימת פיות וצנזורה, אני בעד שהם יוכלו לכתוב דיסאינפורמציה ולפרסם כמה שהם רוצים את השקרים שלהם. אני בעד שלא יגבילו אותם בכמות התיאוריות מהתחת שהם יכולים לקנות. אני פשוט אעמוד על האמת, ואכתוב בבלוג שלי שזו לא התנהגות שאני יכול לקבל ולכבד, זה לא עוזר, וזה אף מזיק למטרה של חברה חופשית.