יום שלישי, 2 באפריל 2019

הגיע הזמן לשחרר עוד פוסט שערורייתי

הגיע הזמן לשחרר עוד פוסט שערורייתי. מוכנים? אני מבלה המון במאמרים פוליטיים וחברתיים וקורא המון תגובות. להערכתי, יש בחברה הישראלית בקירוב ל-40% של פשיסטים, כאלו שהם לא רק טפשים שנפלו בשטיפת המוח, אלא כאלו שממש שמחים ונהנים מהאלימות והכפייה, רוצים בהרס של הזולת, ומהווים למעשה את ההשראה לשטיפת המוח המדוברת. הם אלו שהולכים לצבא בשביל לפוצץ לערבים את הצורה. הם אלו שרוצים לכפות עליך את האיסלם\יהדות שלהם. את הפמיניזם שלהם. את הממשלה שלהם ורק שלהם.

יש יגידו שאני נדיב, רק-40% פשיסטים, אבל לא, אני חושב שזה די נכון.

מעבר אליהם, יש להערכתי עוד כ-30% של חארות ואידיוטים גמורים, כאלו שלא סתם טועים, אלא שלא מסוגלים לחשוב ולא יוכלו אי פעם לא משנה מה. הם אלו שמסיימים בתור פוליטיקאים או ביורוקרטים מושחתים מאוד, או רשלניים מאוד.

אח"כ יש עוד 20% של שטופי מוח, חלקם מלומדים אך אינטליגנטים הם לא. הם פדנטיים. הם אלו שמסיימים בתור אותם פוליטיקאים וביורוקרטים שנותנים לאנשים תקוות שווא שניתן להציל את הממשלה ולתקן את המדינה. אותם לא ניתן יהיה להחזיר לתפקוד בריא על ידי הסברה, טובה וסובלנית ככל שתהיה. אם לתת הערכה, אז קצב גידול האוכלוסיה של ה-70% האבודים גדול מקצב השכנוע הפוטנציאלי של ה-20% האלו.

אח"כ יש לנו משהו כמו 9%.9 שהם בעלי אינטליגנציה בריאה, אבל חלקם הגדול לא חכם (כלומר, לא משתמשים באינטליגנציה שלהם בצורה אינטליגנטית). אני מניח שחלק ניכר מהם אכן אפשר להמיר ולהעיר\להאיר. לפעמים זה אפילו קל. רובם לא נתקלו מעולם בפילוסופיה של אנרכיזם וכשנתקלים בה הם מוצאים בה הרבה היגיון, אם כי, לפעמים לוקח להם זמן ולא מעט מהם דוחים אותה. שלא תבינו נכון, לא אמרתי שיותר ממחצית מה-9.9% האלו הם אנשים שיש להם סיכוי.

כאמור, גם אם נעיר\נאיר את כל ה-9.9% הללו, אנחנו עדין ניצבים בפני בעיה מספרית גדולה ולא ידוע לי על פתרון לה.

עכשיו לחלק השערורייתי שהבטחתי.

האנרכיסטים כיום הם, לכל היותר, בהערכה נדיבה, כ-0.1% מהישראלים. לפני שכולם פה מחמיאים לעצמם על כך שהגיעו לאיזו פסגה נכספת, שכחו מזה. הסיבה שאתם אנרכיסטים היא שהייתם בתחתית של החברה המדינאית. נכשלתם חברתית, ואולי גם כלכלית, רוב הסיכויים שגם מעוד בחינות אבל מפאת צנעת הפרט לא אכנס. נכשלתם להשתלב ולשגשג, ולכן חיפשתם וחיפשתם הסבר במקומות אחרים, ומצאתם את האנרכיזם.

עד כה לא שערורייתי, אבל הנה זה בא. מתוך אותם 0.1% של אנרכיסטים, משהו כמו 90% הם לא רק באים מהתחתית של החברה, אלא גם הולכים אליה. בניגוד ל-90% הראשונים שבונים את החברה המדינאית, הולכים לצבא לבנות ממשלה פשיסטית, או הולכים לעבודה ציבורית סתם בשביל לגנוב, או עם כוונות טובות אך בנאיביות גמורה, אותם 0.09% של אנרכיסטים לא באמת מוכנים להשקיע מאמץ בבניה של החברה החופשית. לא זמן, לא נוחות ולא כסף. ופה דווקא אני די נדיב עם ה-90%, כי לא אופתע אם זה יותר.

הוכחות לחלק האחרון אני רואה בכל פעם שאני עושה מאמץ עצום ומשקיע מעצמי באיזה פרויקט, שבכדי שיצמח וישיג תוצאות (אנחנו מנסים כרגע להעיר\להאיר את אותם 9.9% של אנשים עם פוטנציאל גדול, יחסית, להפוך לאנרכיסטים), וכל מה שנדרש משאר האנרכיסטים זה להשקיע סכום צנוע של כסף או זמן מועט, והם נכשלים לעשות כן. כמה נכשלים? הלוואי ורק 90% מהם. זו המציאות חבריה, ואני לגמרי בסדר איתה.

אבל תזכרו, אתם תשארו בתחתית גם בעתיד, כי אתם לא מאלו שעושים מעשים ובונים את החברה החופשית. זה קשה לכם מידי. זה לא כיף. זה לא סבבה. אין פה מלא כוסיות, הכניסה לא חינם, זה רחוק, משעמם, ויש לכם כרגע דברים אחרים בראש.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה